Pro milovníky hmotnostní spektrometrie tu máme pozvánku na konferenci Prague Meeting on Historical Perspectives of Mass Spectrometry, která se uskuteční 13. a 14. října 2021 v Praze. Touto konferencí by organizátoři rádi připomněli sedmdesátiletou historii hmotnostní spektrometrie v naší zemi, zmapovali současný stav tohoto oboru a oficiálně otevřeli České muzeum hmotnostní spektrometrie.

Milí příznivci hmotnostní spektrometrie,

   rádi bychom Vás pozvali na již 22. ročník Školy hmotnostní spektrometrie, který se bude konat ve dnech 5. – 10. září 2021 opět v Hotelu Srní, který se nachází ve stejnojmenné horské obci v srdci Národního parku Šumava. Tématem letošního ročníku je „Analýza malých molekul“, takže se můžete těšit na přednášky týkající se postupů používaných pro jejich identifikaci, interpretaci hmotnostních spekter nebo jejich kvantitativní analýzy. Samostatné sekce budou věnovány i GC/MS, využití softwaru ve vyhodnocování a procesování LC/MS dat, statistické analýze  a  nejrůznějším aplikacím. Zájemci se mohou také přihlásit na krátké kurzy, které budou pořádány v neděli 5. září odpoledne a v pondělí 6. září dopoledne. Letos nabízíme pět krátkých kurzů, zaměřených na statistické vyhodnocení dat v bioanalytické chemii, Mzmine software, interpretace EI spekter, lipidomickou a metabolomickou analýzu. Ani tento rok nepřijdete o možnost prezentovat plakátová sdělení a vzhledem k úspěchu z loňského roku budeme pokračovat také se sekcí „Mládí vpřed“, kde dostanou příležitost mladí vědci, kteří nám představí svůj výzkum v krátkých prezentacích. Počet posterových panelů je z technických důvodů omezen a nemůže být navýšen, proto se v případě zájmu o posterovou prezentaci registrujte včas. Program obohatí také přednáška světoznámého ruského fyzika Alexandra Makarova, vynálezce Orbitrapu, který tento rok přislíbil svou osobní účast, pokud to vyšší moc dovolí.

   Kromě kvalitního odborného programu nebudou chybět tradiční středeční výlety a každý večer včetně neděle bude pestrý společenský program. Čas jistě naleznete i na sportovní či další relaxaci, ať už v okolní přírodě nebo v zázemí hotelu s krytým 25 m bazénem, saunou, bowlingem a víceúčelovou sportovní halou.

   Pevně věříme, že epidemická situace bude v září už stabilizována a tento ročník Školy MS proběhne v relativně normálním režimu, ale samozřejmě jsme připraveni i na variantu, že další vývoj tak optimistický nebude. Nyní je spuštěna registrace, ale zatím nebude probíhat fakturace až do doby, kdy bude zřejmé, že pořádání akce bude reálné. Rádi bychom takové rozhodnutí učinili do konce června, ale je obtížné dávat v dnešní době k čemukoliv závazné sliby.

   Osobní kontakt je zkrátka tou nejlepší příležitostí, jak znovu potkat známé tváře, navázat nová přátelství a po dlouhé „karanténě“ zrelaxovat mysl, samozřejmě s dodržením platných nařízení v době konání akce, aby byla zaručena bezpečnost účastníků.

Těšíme se na viděnou.

Za organizační tým,

Michal Holčapek a Robert Jirásko

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Generální partneři

                             

 

Hlavní partneři

                                  

 

Partneři

                                              

                          

 

Mediální partneři